Chcesz uzyskać poradę prawną i dowiedzieć możliwie jak najwięcej na temat swojej sprawy? Przeczytaj krótką notkę o tym, jak przygotować się do rozmowy z adwokatem.

Pojawił się problem prawny, bo sprawa trafiła do sądu bądź otrzymałeś odpis pozwu/wniosku w sprawie sądowej?

Masz obawy, że za moment staniesz się stroną postępowania sądowego?

A może masz zamiar zawrzeć umowę cywilnoprawną?

Chodzi Ci po głowie myśl, że trzeba uregulować sprawy spadkowe?

Problemów jest wiele, ale większość z nich nie jest tak trudna, jak się może wydawać. W takich wypadkach nie wahaj się zasięgnąć porady prawnej.

Co musisz wiedzieć, co powinieneś przygotować umawiając się z adwokatem na poradę prawną.

Zadzwoń lub napisz do mnie i określ rodzaj sprawy, będę wiedzieć, co powinieneś /powinnaś przygotować na nasze spotkanie.

Koniecznie spisz sobie cały stan faktyczny sprawy, nie pomiń niczego, nie oceniaj samodzielnie, które okoliczności są przydatne a które są bez znaczenia. Pamiętaj, im więcej szczegółów, tym lepiej. Staraj się ułożyć sobie stan faktyczny chronologicznie.

Przypomnij sobie, czy w związku ze swoją sprawą dysponujesz dokumentami, jeśli tak weź je ze sobą na spotkanie lub przygotuj je w formie elektronicznej. Jeśli masz wątpliwości, które dokumenty są ważne i związane ze sprawą, nie decyduj samodzielnie, weź ze sobą wszystkie dokumenty.  Jedynie, co musisz zrobić samodzielnie, to uporządkować jeJ. Jeśli zapomnisz o jakimś dokumencie, nie martw się, zawsze możesz dosłać go elektronicznie.

Zastanów się, czy jesteś w stanie zapamiętać wszystkie pytania związane ze swoją sprawą. Najlepiej będzie, jeśli spiszesz je sobie. Jeśli nie masz czasu na notatki, to sporządź sobie notatkę głosową w swoim telefonie komórkowym, przecież zawsze masz telefon przy sobie.

Bądź szczery i bezpośredni, nie pomijaj niczego, pamiętaj, że obowiązuje mnie tajemnica adwokacka.

Jestem dla Ciebie, nigdy odwrotnie.